czwartek, 25 marca 2021

BOTANICZNE ELIKSIRY - recenzja książki


 Dziś zapraszam Was na recenzję niezwykłej i magicznej książki autorstwa Amy Blackthorn
 " Botaniczne eliksiry ". Magiczna, bo znajdziemy w niej pokaźny zbiór receptur na magiczne herbaty, ziołowe napary i ogniste trunki. Poznamy magiczne zastosowanie tradycyjnych składników czy roślin z przydomowego ogródka, jak i tych mniej znanych dzikich czy polnych. Jest w niej wiele cennych informacji jak i ciekawostek. Dowiemy się jakie drinki pił Ernest Hemingway w blasku księżyca, które rośliny mogą służyć jako talizmany ochronne, co łączy historię niewolnictwa i mojito... i wiele innych.


Książkę świetnie się czyta, napisana lekko i z humorem. Czytając ją można poczuć magiczny zapach unoszący się znad bulgoczącego kociołka i wyobrazić sobie mieszającą w nim czarownicę.  Podzielona na tematyczne działy takie jak np. rozbrykane owoce czy eliksiry miłości składa się w jedną całość stanowiącą źródło wiedzy o niezwykłych właściwościach roślin i ich wykorzystaniu. Porady co zrobić z niewykorzystanymi składnikami eliksirów, czy jak zachować ostrożność.
 Myślę, że każdy z nas znajdzie w niej coś dla siebie. Są przepisy, anegdotki, trochę historii, humoru, wiedzy i szczypta magii. Pięknie wydana, może być oryginalnym prezentem, lub ciekawą pozycją w domowej biblioteczce.


tytuł  BOTANICZNE ELIKSIRY
autor Amy Blackthorn
wydawnictwo ZNAK


2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy temat, lubię takie książki, zawsze można dowiedzieć się czegoś interesującego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie bym zajrzała do tej książki. ;)

    OdpowiedzUsuń