wtorek, 13 lipca 2021

PROSTE ŻYCIE. SZCZĘŚCIE DOMOWEJ ROBOTY - recanzja książki

 Dziś zapraszam Was na recenzję wyjątkowej książki Emily Kent "Proste życie. Szczęście domowej roboty". Dlaczego jest wyjątkowa ? Już od pierwszych stron emanuje z niej spokój, sielskość, idylla, której tak bardzo brak w dzisiejszych czasach.

"Wychodzisz do ogrodu, by zerwać wyhodowane przez siebie owoce i warzywa. Kuchnię wypełnia aromat świeżo upieczonego chleba. Okrywasz się kołdrą, którą sama uszyłaś"


Książka o prostym, wręcz idyllicznym życiu na wsi. Autorka zawarła w niej mnóstwo wskazówek i pomysłów jak odciąć się od stresów współczesnego świata i nauczyć się cieszyć prostymi sprawami, pięknem natury i jej wpływem na nasze zdrowie i życie.
- jakie rośliny i zioła warto uprawiać
- jak upiec idealne chleby i ciasta
- jak przygotować proste ziołowe leki na  wiele dolegliwości
- jak zrobić unikatowe świece, czy bezpieczne mydło
To tylko część zagadnień, które mają pomóc nam w zgodzie obcować z naturą.
 
"Stwórz azyl
  Pielęgnuj rytuały
  Ciesz się prostotą"Książka bardzo ciekawa, każdy znajdzie w niej "coś" dla siebie. W mój gust trafiona idealnie. Od dawna staram się celebrować małe chwile i radości. Z niej dowiedziałam się jak łapać jeszcze więcej "okazji z natury" aby być bardziej pogodnym i cieszyć się z byle drobiazgu. Większość z nas tak naprawdę marzy o idyllicznym życiu na wsi, choć nie wszyscy się do tego przyznają. 
Książka bardzo ładnie wydana, już sama okładka przyciąga wzrok. Polecam :)


Tytuł  PROSTE ŻYCIE. SZCZĘŚCIE DOMOWEJ ROBOTY
Autor  Emily Kent
Wydawnictwo  ZNAK

1 komentarz: