poniedziałek, 8 czerwca 2020

MAGIA POLSKICH ZIÓŁ - recenzja książki


Drodzy czytelnicy! Po dłuższej przerwie witam się z Wami recenzją książki Patrycji Machałek " MAGIA POLSKICH ZIÓŁ ". To już trzecia książka Patrycji, jedną z poprzednich " Przetwory z pomysłem" miałam przyjemność przedstawić już na moim blogu. Teraz czas na kolejną. "Magia polskich ziół " to magiczna książka - przewodnik po łące. Łące na której możemy odkryć mnóstwo roślin, które są skarbnicą leczniczych preparatów i naturalnych kosmetyków.
Autorka w swoim poradniku pokazuje nam jak samodzielnie przygotować naturalne i skuteczne preparaty dla dobra naszego ciała i ducha. Znajdziemy tutaj między innymi przepis na wyciszającą herbatkę z aksamitki, letni tonik kwiatowy z maku polnego, domowy syrop z prawoślazu na ból gardła czy znany syrop z kwiatów czarnego bzu.


Książka bardzo ładnie wydana, opatrzona magicznymi zdjęciami. Napisana bardzo przejrzyście, oprócz przepisów zawiera ciekawe opowieści i anegdotki.
Myślę, że każdy z miłośników natury znajdzie w niej wiele dla siebie. Ze mną zostanie na długo, Razem odkryjemy na nowo  mój ogród pełen magicznych roślin i ziół.
Tytuł  MAGIA POLSKICH ZIÓŁ
Autor Patrycja Machałek
Wydawnictwo ZNAK

1 komentarz: